Jellemünk és egész személyiségünk sok fázison megy keresztül az évek múltával. Gondoljunk csak bele, hogy mennyire más volt a gondolkodásmódunk, felfogásunk és a hozzáállásunk tinédzserkorunkban, de nem is szükséges ennyire visszamenni az időben. Az ember évről évre megújul, fejlődik, bizonyos hatások alá kerül, amitől jó vagy rossz irányba változhat a személyisége. Ezek a változások azonban nem erőszakos behatásokra történnek, vagyis nem azért, mert valaki azt mondja nekünk, hogy változzunk, hanem inkább genetikai és külső hatások együtteseként valósul meg.
Amikor egy szerelem elkezdődik, a rózsaszín köd és az intenzív érzelmek hatására sok olyan dolog nem tűnik fel a másikban, amik később aztán elkezdhetnek zavarni bennünket. Ráadásul még ha észre is vesszük ezeket a tulajdonságokat, elfogadóak vagyunk, hiszen jó színben akarunk feltűnni újdonsült párunk előtt, és nem szeretnénk egy problémakeresős, hisztis nő képét mutatni. Az idő viszont telik, és bár azt mondják, hogy az ellentétek vonzzák egymást, a statisztikák szerint legnagyobb százalékban mégis a velünk hasonló személyiségjegyekkel rendelkező emberrel találhatjuk meg a teljes összhangot. De miért? Ha alapvető dolgokban nem ugyanolyan nézőponton vagyunk a szerelmünkkel, úgy az folyamatos konfliktushoz, vitához vezet, ami egy egész életen át nemcsak fárasztó, de idegölő is. Az emberek többsége az ilyen szituációkban minden erejükkel azon vannak, hogy a párjukat megváltoztassák, és ettől a változástól várják az igazából soha el nem jövő boldogságot és megnyugvást. Minden párkapcsolati problémát e köré „építenek fel”, és attól teszik a jövőt függővé, hogy kedvesük mennyire hajlandó megváltoztatni a személyiségét. De mik a lehetséges kimenetelek?
Nincs változás
Az egyik verzió, ami talán a leggyakoribbnak mondható az az, ha a sok-sok unszolás ellenére a szerelmünk nem hajlandó megváltoztatni a minket olyannyira zavaró személyiségbeli tulajdonságait. Ennek legvalószínűbb oka, hogy a párunknak nagyon erős a személyisége, aki nem akar változni, még ha emiatt folyamatosan veszekedünk is. A viták pedig csak gyűlnek és gyűlnek, míg végül a kapcsolat szakításba nem fullad.
Időszakos változás
Ha az a valaki, akit meg akarunk változtatni nagyon szeret minket, megpróbálhatja ráerőltetni magára a „változás szelét”, amely ideig-óráig működhet is, mígnem egy idő után szépen lassan vissza nem térnek ugyanazok a problémák. Ha az ember személyisége nem önszántából változik, hanem valamely külső hatás nyomására, az valószínűleg nem fog sokáig tartani. Az ellentétek újra megjelenésénél pedig ugyanott fogunk tartani, ahonnan elindultunk
Forrás: ridikul.hu
A változás megtörténik
Sok-sok munka, erőfeszítés, viták eredményeképp a párunk végül teljesen beadja a derekát, és erővel megváltoztatja személyiségének bizonyos részeit, annak reményében, hogy azután olajozottan működjön a kapcsolatunk. Tehát megváltozott, elértük a célunkat, megkaptuk azt a valakit, akit mindig is akartuk. De ez egészen biztos? Sok esetben ilyenkor ugyanis olyan érzésünk támadhat, hogy mi nem ebbe az emberbe szerettünk bele. Nem ő az, akiért a szívünk olyan hevesen dobogott, és olyan, mintha egy vadidegennel élnénk együtt, a végeredmény pedig a sok szenvedés és behódolás után ugyanúgy szakítás lesz.
Összességében természetesen vannak olyan tulajdonságok, amelyeket át kell beszélnünk a párunkkal annak érdekében, hogy ne sérüljünk a kapcsolatban, azonban kisebb dolgokon túl a férfi nem fog megváltozni. Ha pedig nagyrészt olyan személyiségjegyekkel rendelkezik, amik számunkra bántóak, fájóak, idegesítőek és szenvedést okoznak, akkor jobb még az elején elengedni a másik kezét, és valaki olyat keresni, aki sokkal inkább hozzánk illik, és ami a legfontosabb: akit nem kell megváltoztatni.